zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Sklep/wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Sklepów/wypożyczalni ze sprzętem medycznym/rehabilitacyjnym wciąż jest za mało. Nieprawdą jest, że grupa docelowa korzystających z usług takich sklepów/wypożyczalni jest ograniczona. To nie tylko osoby niepełnosprawne i starsze, ale także dzieci, sportowcy z urazami, osoby po różnych wypadkach, z bólami mięśni, stawów.

Mała konkurencja i zapotrzebowanie sprawia, że otworzenie sklepu/wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego to dobry pomysł na biznes.

Ważny kontakt ze środowiskiem medycznym

Poza tym społeczeństwo się starzeje. Wciąż też rośnie średnia długość życia - Polak dożywa przeciętnie 75 lat, Polka - 80. Popyt na asortyment medyczny i rehabilitacyjny rośnie więc wraz z wiekiem potencjalnych klientów.

- Na taką inwestycję potrzeba przynajmniej 150 tys. zł. - mówią właściciele już istniejących sklepów/wypożyczalni. - Jednakże w ciągu roku lub półtora inwestycja się zwraca.

Wachlarz produktów, które można sprzedawać i wypożyczać jest bardzo szeroki: łóżka rehabilitacyjne i ortopedyczne, koncentratory tlenu, schodołazy dla niepełnosprawnych, wózki podstawowe, wózki aktywne, wózki elektryczne, skutery elektryczne, balkoniki do chodzenia, rolatory do chodzenia, materace i poduszki przeciwodleżynowe, akcesoria toaletowe, łóżka szpitalne zwykłe i sterowane, kule łokciowe i pachowe, kule dla osób z artretyzmem, rowery treningowe, pionizatory mobilne.2 - Wszystko zależy od wizji właściciela, a także jego środków finansowych - mówią właściciele wypożyczalni. - Lepiej jednak poszerzać asortyment o bardziej specjalistyczne urządzenia w miarę przybywania klientów.

Radzą też, aby przed założeniem takiego biznesu, stworzyć solidny biznesplan. Ważna jest lokalizacja - w pobliżu szpitala, aptek, placówek zdrowia lub w ...galerii handlowej.

- Najlepiej, aby było to blisko ośrodka zdrowia lub szpitala z oddziałem ortopedycznym, urazowym lub neurochirurgicznym - radzą prowadzący ten biznes. - Oczywiście najlepiej - na parterze, a do wejścia do budynku powinien prowadzić podjazd dla wózków.

O wymagania lokalowe można zapytać w miejscowym oddziale NFZ.

Kluczowe jest nawiązanie i utrzymanie dobrego kontaktu z lokalnym środowiskiem medycznym oraz producentami sprzętu rehabilitacyjnego.

- Lekarze muszą wiedzieć, że taki sklep i wypożyczalnia istnieje, gdzie i jaki posiada asortyment oraz jakie będą wprowadzane artykuły w przyszłości - mówią właściciele.

Ostrzegają jednak, że środowiska lekarskie bywają dość zamknięte, więc może nie być łatwo do nich dotrzeć. Poza tym...

- Czasami właściciel będzie musiał przeszkolić lekarzy ze znajomości danego sprzętu i przepisywania zleceń, bo niektórzy robią to nieprawidłowo - informują. - Ważne więc, aby sam właściciel miał pojęcie o poszczególnych sprzętach, o ich działaniu itp.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.40

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć od.2 Franczyza bez cięć od.2
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem