zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

A może franczyzowa placówka edukacyjna MathRiders

Kwestia dobrej edukacji dzieci, młodzieży nie jest ci obojętna? Może sam chciałabyś/chciałbyś pokierować taką szkołą, ale nie masz pełnej wiedzy o tym, jak to zrobić? Być może dobrym wyborem będzie poprowadzenie szkoły na zasadach franczyzy. Taką formę współpracy oferuje MathRiders, sieć franczyzowa intensywnie rozwijana w Polsce przez Helen Doron Educational Group. Franczydawca podzielił się z nami informacjami przydatnymi dla osób, które chciałyby skorzystać z jego oferty.

 

Możliwości franczyzowe systemu obejmują, m.in. licencję na prowadzenie Centrum bądź Studio Nauczania (odpowiednio na obszarach do 100 tys. i do 25 tys. mieszkańców). Według szacunków Helen Doron Educational Group, całkowity koszt rozpoczęcia działalności w tych formach to wydatek rzędu 35 tys. w przypadku Centrum i 25 tys. zł w przypadku Studio. Wraz z planami na 2015 r., MathRiders przedstawiła profil franczyzobiorcy opracowany na podstawie danych dotychczasowych partnerów. Warto poznać wyniki tego wewnętrznego badania sieci. Wynika z niego, że na działalność w ramach konceptu decydują się: przedsiębiorczy nauczyciele, pasjonaci matematyki, edukatorzy z misją oraz chcące być swoimi własnymi szefami osoby, które rozumieją zalety pracy w ramach sieci franczyzowej. W przeważającej części są to kobiety.

 

Jakie wymagania musi spełnić franczyzobiorca?

Pomysł na biznes - MathRiders

Sieć stawia przyszłym franczyzobiorcom wymagania bezpośrednio związane z rodzajem i zakresem licencji, którą są zainteresowani. W przypadku centrum lub studio nauczania, wśród oczekiwań znajdują się: zdolności biznesowe, możliwości inwestycyjne oraz zainteresowanie branżą edukacyjną. Centrum mogą prowadzić osoby bez stopnia naukowego z zakresu matematyki. Wykształcenie kierunkowe jest wymagane jedynie od nauczycieli prowadzących zajęcia MathRiders z nastolatkami. Nie jest ono kluczowe dla uczących metodą MathJogs, kierowaną do dzieci w wieku 4-11 lat. Ważniejszym kryterium jest w tym przypadku doświadczenie pedagogiczne i predyspozycje do pracy z maluchami.

 

Co ważne, wiedza i umiejętności kandydata sprawdzane są w wewnętrznym procesie wstępnej weryfikacji. Przed rozpoczęciem pracy, zakwalifikowani uczestnicy przechodzą intensywne, 9-dniowe szkolenie. Wiedzę i umiejętności uzupełniają na bieżąco podczas organizowanych regularnie seminariów. W przypadku dyrektorów regionalnych (nazywanych również Master Franchisorami), najważniejsze jest doświadczenie biznesowe, predyspozycje liderskie i szerokie możliwości inwestycyjne. W zakresie kompetencji osób pełniących tę rolę leży nie tylko promocja marki w regionie, ale również dostarczanie materiałów merytorycznych, koordynacja pracy centrów nauczania i weryfikacja spełniania w nich standardów grupy. Niezwykle cenne są więc również umiejętności organizacyjne. Jak widać kryteria są bardzo jasno sformułowane.  

Tekst Krystyna Paszkowska  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.40

Udostępnij artykuł:

Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem